lv / en / ru

Koncerti Piena muižā


Cikla atklāšanas koncerts – Satikšanās ar Jāni Lūsēnu un draugiem. Jānis Lūsēns (klavieres), Annija Putniņa (balss), Madara Gaile (balss), Andris Ērglis (balss), Uģis Roze (balss), Zigfrīds Muktupāvels (balss) un “Grey Velvet trio” ar Eviju Mundeciemu (flauta), Artu Tarasovu (čells) un Māru Bulu (ģitāra).

Ziemīgi romantiskas mīlas balādes, skaistākās dziesmas no leģendārām teātra izrādēm un  muzikāla kolāža no daudzu gadu garumā tapušām Jāņa Lūsēna dziesmām. Koncerts kā saruna, kuras laikā klausītājiem būs iespējams ne tikai baudīt melodijas skanējumu, bet arī izsekot Jāņa Lūsēna ceļam mūzikā, viņa satikšanos ar solistiem un kopīgi ieto ceļa posmu – no nelieliem kamermūzikas projektiem līdz galvu reibinošu popularitāti ieguvušu teātra izrāžu atskatam.

Koncerta sākums 1. februārī plkst. 19, ierašanās no plkst. 17.30. Pirms koncerta viesi laipni aicināti uz vīna glāzi, nelielām uzkodām un saviesīgām sarunām.

Koncerts norisināsies vienā daļā bez pārtraukuma, taču pēc koncerta iespēja uzkavēties ilgāk, “Grey Velvet trio” pavadījumā nesteidzīgi baudot dzērienus vai uzkodas no muižas bāra.

Iepriekš piesakot, iespējams rezervēt arī galdiņu vakariņām Piena muižas “Rožu krodziņā” un nakšņošanas iespējas kādā no muižas mājīgajiem numuriņiem.

Biļetes iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

 

 

Muižas salonmūzikas vakaru cikls “Satikšanās…” ar VESTARDU ŠIMKU
21. marts plkst. 19
Piena muižas Godu zāle

Mūzikas programmā “Gaismas lāses” ietverti Vestarda Šimkus pēdējo gadu laikā tapuši skaņdarbi klavierēm, kurus vieno gaiša noskaņa un laimes sajūta – gan viegli ēteriska, gan spēka un enerģijas pilna. “Lielākā daļa no manas mūzikas ir tapusi, iedvesmojoties no pastaigām, kurās ik dienas dodos pa mežiem un pļavām netālu no savām mājām Kurzemes pusē. Šo pastaigu laikā esmu ieraudzījis, cik dažādos veidos atkal un atkal saules vai mēness gaisma var apspīdēt un, šķiet, pat iekrāsot vienu un to pašu ainavu, koku, ezeru vai jūras krastu. Šajā koncertprogrammā dzirdamā mūzika ir pierakstīta esence no tā, ko esmu improvizējis, pēc šīm pastaigām atgriežoties pie klavierēm un mēģinot izteikt redzēto mūzikā. Šķiet, ka šādas mūzikas radīšana ir veids, kā es rakstu savu vispersoniskāko dienasgrāmatu,” raksturo komponists.


Koncerta sākums 21. martā plkst. 19, ierašanās no plkst. 17.30. Pirms koncerta viesi laipni aicināti uz vīna glāzi, nelielām uzkodām un saviesīgām sarunām.

Koncerts norisināsies vienā daļā bez pārtraukuma, taču pēc koncerta iespēja uzkavēties ilgāk, nesteidzīgi baudot dzērienus vai uzkodas no muižas bāra.

Iepriekš piesakot, iespējams rezervēt arī galdiņu vakariņām Piena muižas “Rožu krodziņā” un nakšņošanas iespējas kādā no muižas mājīgajiem numuriņiem.

Biļetes iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

 


Muižas salonmūzikas vakaru cikls “Satikšanās…” ar RAIMONDU PAULU un DINĀRU RUDĀNI

28. marts plkst. 19
Piena muižas Godu zāleKoncertprogrammā “Viņa un Viņš” uz vienas skatuves satiekas divi mākslinieki – Maestro Raimonds Pauls un dziedātāja Dināra Rudāne. Intīma un niansēta dziesmu programma, caurvīta ar īpaši gaišu, romantisku, sentimentālu noskaņu, kas mijas ar enerģisku dziesmu izpildījumu.

“Šī programma ir jauna, atšķirīga ar to, ka radīta vienai no jaunās paaudzes talantīgākajām, daudzsološākajām dziedātājām. Augstu vērtēju Dināras Rudānes balss īpašības, tembrālo krāsu un plašo diapazonu. Pie šīs koncertprogrammas repertuāra izvēles esmu strādājis, izceļot Dināras balss nianses. Koncertā izskanēs gan pilnīgi jaunas dziesmas ar dzejnieku Jāņa Pētera, Leona Brieža un Imanta Ziedoņa vārdiem, gan varbūt piemirstas melodijas, kas savulaik radītas kinofilmām un citām vajadzībām,” tā savu jauno koncertprogrammu raksturo Raimonds Pauls.


“Man ir liels gods un saviļņojums atrasties un dziedāt uz vienas skatuves ar Maestro Raimondu Paulu, jo īpaši koncertprogrammā, ko viņš veidojis tieši man. Šim koncertam gatavojos ar milzīgu atbildību un ar nepacietību gaidu mūsu muzikālo tikšanos koncertprogrammā “Viņa un Viņš”,” pauž dziedātāja Dināra Rudāne.

Koncerta sākums 28. martā plkst. 18. Pirms koncerta viesi laipni aicināti uz vīna glāzi, nelielām uzkodām un saviesīgām sarunām.

Biļešu rezervācija --> jau drīzumā www.bilesuparadize.lv

 

 

 

Muižas salonmūzikas vakaru cikls “Satikšanās…” ar NAURI PUNTULI programmā “Brigadieris”
4. aprīlis plkst. 19
Piena muižas Godu zāle


Koncertcikla “Satikšanās…” ceturtais koncerts nes nu jau mazliet aizmirstu vārdu – “Brigadieris”. Tas ir gan dziesmas nosaukums, gan muzikāla satikšanās ar Raimondu Paulu viņa jaunības dienu mūzikā. Sešdesmito gadu dziesmas no latviešu estrādes vēstures putekļiem klātā plaukta dienas gaismā ceļ Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Nauris Puntulis.

Maestro Raimonda Paula agrīnajā mūzikā līdztekus tā laika estrādes mūzikas standartiem nozīmīgu lomu ieņem džezs un pāri visam strāvo vienkārša un tieša, nesamākslota sirsnība. Tas ir ar skanīgām un – šī vārda vislabākajā nozīmē – sentimentālām melodijām pilns laiks.

To klausoties, šķiet, mūzika ir kā aizķērusies “Piena muižās” sienās no vairākas desmitgades senas vēstures. Daudzi no programmas skaņdarbiem savulaik bija būtiska mūsu vecāku un vecvecāku ikdienas daļa, tajā var iepazīt un izbaudīt iepriekšējo paaudžu pārdzīvoto un piedzīvoto.

Projekta producents Jānis Kļaviņš saka: “Šo programmu lolojām vairāku gadu garumā. Man šķiet, ka Maestro agrīnās daiļrades posms ir pārāk maz iepazīts, vai pat nepelnīti aizmirsts. Mēs neesam vairījušies no dziesmām ar laikmetam raksturīgiem sociāliem tekstiem, un muzikālās vērtības pasvītro jaunās paaudzes džeza pianiste Marika Šaripo, pieredzējušais mūziķis Raimonds Macats (mutes ermoņikas, kontrabass) un, protams, solists – Nauris Puntulis.

Programma “Brigadieris” – tas ir ielūgums piedalīties sirsnīgā nesenās pagātnes mūzikas stāstā.

Koncerta sākums 4. aprīlī plkst. 19. Pirms koncerta viesi laipni aicināti uz vīna glāzi, nelielām uzkodām un saviesīgām sarunām.

Biļešu rezervācija --> jau drīzumā www.bilesuparadize.lv

“Satikšanās…” – tas ir nosaukums Piena muižas aizsāktajam koncertu ciklam, kas turpmāk reizi mēnesī muižas Godu zālē aicinās satikties īstus mūzikas baudītājus un gardēžus, lai pavērtu iespēju izbaudīt mūziku pavisam tuvu, pavisam privāti, pavisam tieši. Nevis plašās koncertzālēs, nevis simtiem cilvēku plašā auditorijā, bet tepat – sev tuvu un sajūtami. Tieši tāpēc saucam to par satikšanos – satikšanās mūzikā, satikšanās ar mākslinieku, satikšanās pašam ar sevi un savām domām. Kā patīkama satikšanās ar senu un ilgi neredzētu draugu – saruna, kas piepilda un uzlādē, kas dod gaismu un ticību, tā noņem maskas un ļauj būt šeit un tagad. Būt patiesiem. Tādi ir Muižas salonmūzikas vakari “Satikšanās…”.